Magento – instrukcja integracji

By uzyskać dostęp, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Sendlab, aby otrzymać pozwolenie na użycie danych potrzebnych przy integracji z serwerem SMTP

Załóż konto Sendlab, jeśli go jeszcze nie masz. Następnie zaloguj się i przejdź do zakładki Ustawienia ––> Wtyczki i API ––> Integracje ––> Twoje dane do serwera SMTP.

W kolejnym kroku będziesz potrzebować następujących informacji: host, port, login i hasło.

Dane te będą Ci potrzebne, aby poprawnie zintegrować Twoją stronę z serwerem SMTP Sendlaba.

Ustawienie serwera SMTP Sendlab w panelu Magento

By wszystko przebiegło poprawnie, należy zainstalować odpowiednią wtyczkę, aby wysyłać wiadomości transakcyjne przez SMTP Sendlaba. Na dedykowanej stronie z wtyczkami pojawi się wiele opcji – https://marketplace.magento.com/catalogsearch/result/?q=smtp. Wybierz tę, która najbardziej przemawia swoim opisem. Ważna uwaga – wtyczki oferują również niezależne firmy.

Poniżej przedstawiamy przykładową konfigurację w systemie Magento na przykładzie wtyczki Megapal. 

Po instalacji wtyczki kolejnym krokiem jest zalogowanie się w panelu Magento i wejście w zakładkę Store. Później należy wybrać wtyczkę, którą zainstalowałeś (poniżej przykład wtyczki Megapal). Następnym krokiem jest wejście w zakładkę SMTP Configurations.

Należy jeszcze wprowadzić w formularzu dane, które są widoczne w zakładce Ustawienia ––> Wtyczki i API ––> Twoje dane do serwera SMTP na koncie w Sendlabie.

Przykładowo:

  1. SMTP Host: smtp@freshmail.com
  2. SMTP Port: 465
  3. Username: E-mail Address
  4. Password: hasło wygenerowane z naszego systemu

Uwaga! Ustawiając port 587 powinno zostać wybrane połączenie szyfrowane TLS. Jeśli chodzi zaś o port 465 – SSL.

Wysyłka testowa

Kiedy wszystkie pola są już odpowiednio wypełnione, będzie można przetestować dokonaną konfigurację. By to zrobić, wpisz adres mailowy, do którego chcesz wysłać wiadomość, oraz adres, z którego ta wiadomość ma zostać wysłana.

Jeśli wszystko przebiegło poprawnie, na swojej skrzynce otrzymasz wiadomość zwrotną.

Jeśli natrafiłeś na problemy, skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc.